Nagy szükségünk lenne:
1. Olyan szakemberekre, akik önkéntesen vállalni tudnák, hogy heti 1 órát tudnának áldozni az idejükből erre a célra, és be tudnák tölteni az alábbi helyeket:
· vezető szerep (pl. menedzser)
· informatika
· angol nyelvtudás
· román nyelv tanítása játékosan
· könyvelés
· pályázatírás
· gyermekekkel való foglalkozás
Olyan munkacsoportot szeretnénk kialakítani a 2005-ös évben, amelyben a tagok egy közös nemes cél érdekében segítsék egymás munkáját, megosztva tudásukat, tapasztalatukat, ötleteiket és érzéseiket, ezáltal segítve az egyesületet céljai elérésében.
2. Anyagi fedezékre: pénz, amivel tudjuk a jövőben az egyesület működését, az iroda fenntartását, (eddig saját jövedelmünkből fedeztük, de sajnos ezt hosszútávon nem vállalhatjuk), valamint a programszervezésekhez szükséges anyagokat, kellékeket biztosítani.
3. Partner kapcsolat kialakítása: az önkormányzattal és hasonló szervezetekkel egy közös cél érdekében.
4. Adományokra: bármilyen használt dolog (ruhanemű, játékok, tanfelszerelés, könyvek, amiket már nem használ, és csak porosodik a polcon), amire már nincs szükség, de még használható állapotban van, és szívesen ajándékozna meg vele egy szegény, vagy árva, elhagyott gyermeket).
5. Élelemre, édességekre: A karácsonyi és gyermeknapi ajándékcsomag elkészítéséhez.
6. Tisztálkodó- és tisztítószerekre: (szappan, krémek, mosószer, sampon, tisztasági betétek, pelenka, stb.)
7. Egy idős néninek, aki a fogyatékos lányát rendezi, aki évek óta ágyban fekvő, és mellette besegít az unokák nevelésébe is, (nagyon kicsi házban, eléggé embertelen körülmények között laknak, többedmagával), ágyneműre és hálóingre vagy pizsamára lenne szüksége a lánya részére.
Az unokáinak pedig jól jönne közbe-közbe egy kis édességcsomag, ruhanemű és tanszer.( a kisebbik gyerek még csak óvodás, de a karácsonyi csomagban lévő füzetnek és ceruzának jobban örvendett, mint az édességcsomagnak, mondván, hogy azt félreteszi, hogy majd legyen mikor iskolába kell mennie.
8. Kellékekre: (papír, írószer, színes ceruza, kréták, fonalak, gyapjú, stb.), amiből a gyerekek tudjanak a kézműves foglalkozásokon dolgozni.
9. Befogadó családra: Nagyon sok helységben elterjedt az a jó szokás, hogy hétvégekre, esetleg vakációs alkalmakra vállalnak egy-egy hátrányos helyzetű gyereket, hogy ha kis időre is, de érezhesse az a gyerek, hogy szeretik, törődnek vele. Ha valaki csak egy napra is tud vállalni ilyen gyereket, kérjük, jelezze nekünk.
· Adventi koszorú készítéséhez: gyertya, fenyő, szalagok, vagy bármi egyéb, amivel díszesebbé tehetjük. |